Stručný popis předmětu:
A. Zpracovat výsledky výběrových šetření sboru zemědělských poradců – metodiků provedených v roce 2012.
B. Ze zpracovaných výsledků výběrových šetření provést výpočet potřebného objemu skladovacích kapacit pro statková hnojiva podle stávající legislativy – nařízení vlády č. 103/2003 Sb. v platném znění a při zohlednění změn navrhovaných v rámci revize Hlavy III uvedeného předpisu
a. ve vztahu k celé ČR
b. ve vztahu k subjektům, které se zabývají chovem zvířat
c. ve vztahu ke zranitelným oblastem (vymezení dle NV č. 103/2003 Sb., ve znění pozdějších předpisů, dále „nitrátová směrnice“) a vzhledem k revidovanému návrhu rozšíření zranitelných oblastí pro rok 2012.
C. Ze zpracovaných výsledků výběrových šetření provést analýzy technického stavu skladů pro statková hnojiva a stájí, použitých technologií ustájení, krmení, podestýlání, odklízení mrvy a kejdy, dojení z hlediska plnění požadavků nitrátové směrnice.
D. Provést analýzy časových trendů vývoje technického stavu stájí a skladů z hlediska požadavků nitrátové směrnice a požadovaných nákladů s využitím výsledků výběrových šetření sboru poradců prováděných v letech 2005 až 2012.
E. Zpracovat kvantifikaci investičních nákladů na implementaci nitrátové směrnice ve zranitelných oblastech.
F. Upřesnit technické a technologické systémy ustájení hospodářských zvířat chovaných v ČR a v návaznosti na ní kvantifikovat celkovou produkci hnoje, kejdy a močůvky v zemědělských podnicích hospodařících ve zranitelných oblastech s výhledem na roky 2012 a násl. dle požadavků nitrátové směrnice.
G. Na základě výsledků roku 2011 vyhodnotit zatížení zemědělské půdy chovem hospodářských zvířat podle jednotlivých druhů v podnicích hospodařících v oblastech s přírodním znevýhodněním (LFA) a specifikovat složení chovaných zvířat a porovnat s ostatními podniky zahrnutými do šetření a průměrem všech sledovaných podniků.
H. Zpracovat výsledky terénního šetření v podnicích hospodařících v systému ekologického zemědělství provedených v roce 2012.
I. Upřesnit specifikaci technických a technologických systémů ustájení hospodářských zvířat chovaných v systému ekologického zemědělství.
J. Provést specifikaci technického stavu skladů pro statková hnojiva a stájí, použitých technologií ustájení, krmení, podestýlání, odklízení mrvy a kejdy v podnicích hospodařících v systému ekologického zemědělství z hlediska plnění požadavků nitrátové směrnice.
K. Provést specifikaci produkce statkových hnojiv v podnicích hospodařících v systému ekologického zemědělství, zejména s ohledem na produkci výkalů na pastvě a produkci hnoje na zimovištích.
L. Zpracovat analýzu časových trendů vývoje v podnicích hospodařících v systému ekologického zemědělství, zejména z hlediska plnění požadavků nitrátové směrnice, s využitím výsledků terénního šetření v podnicích hospodařících v systému ekologického zemědělství prováděných v letech 2005 až 2011.
Nabídky, resp. žádosti o účast podávat na:
viz přiložená dokumentace